Renowacja karetki Ford Econoline Ambulance

Zakończyliśmy kolejny etap renowacji unikatowej karetki amerykańskiej produkcji – Forda Econoline. Ten wyjątkowy pojazd trafił do Polski, jako dar Polonii. Używany przez pogotowie ratunkowe, a następnie Ochotniczą Straż Pożarną.

Przeprowadzone prace są efektem dobrej współpracy pasjonatów i miłośników zabytków techniki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę prezesa Krakowskiego Towarzystwa Ochrony Zabytków Techniki.

Legenda amerykańskich szos otrzymała oryginalne „karetkowe” malowanie. Przy okazji poszukujemy oryginalnego mocowania noszy Ferno.

Kilka podobnych pojazdów trafiło do Polski w latach 1990-tych i z powodzeniem służyły w stacjach pogotowia oraz szpitalach. Dwie karetki Ford Econoline, w zabudowie kontenerowej, miała na wyposażeniu Państwowa Straż Pożarna.

W zbiorach naszego muzeum mamy też jeszcze starszą wersję amerykańskiego Forda, który czeka na Wasze wsparcie.

Pojazd wymaga szerszego zakresu pracy, w tym mechanicznych. Służył niegdyś mieszkańcom Wrocławia, będąc jedną z bardziej egzotycznych karetek na stanie WKTS Wrocław. Chętnych wspomóc reanimację prosimy o kontakt: muzeum.ratownictwa.kontakt@gmail.com.