Polskie barwy narodowe w ratownictwie na przestrzeni wieków

„Polskie barwy narodowe w ratownictwie na przestrzeni wieków”

W 2021 roku, w ramach programu Kocham Polskę, przygotowaliśmy historyczno-edukacyjną wystawę dostępną dla zwiedzających w Tomaszowicach.

W uroczystym otwarciu wziął udział Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, władze Gminy Wielka Wieś, gospodarz Dworu w Tomaszowicach Ziyad Raoof oraz Michał Masłowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Projekt był współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Dzięki przekazanym środkom zakupiliśmy specjalną halę namiotową w barwach narodowych, w której zlokalizowano wystawę ratowniczego sprzętu.

Zorganizowaliśmy też konkurs pt. „Historia i dzieje polskiej szachownicy i symboli narodowych używanych w ratownictwie”, a także rozpowszechniliśmy materiały promujące polskie symbole narodowe w postaci flag Polski – odblaskowych naklejek z polskimi barwami narodowymi, a przy okazji poprawiające bezpieczeństwo na drogach.

W programie wzięły udział dzieci i młodzież na następujących szkół i przedszkoli z Małopolski:

• Szkoła Podstawowa z Modlnicy, gm. Wielka Wieś, pow. krakowski
  • Przedszkole „Pan Samochodzik” z Krakowa, gm. Kraków, pow. Kraków
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie, gm. Szczurowa, pow. brzeski
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku, gm. Brzesko, pow. brzeski
  • Szkoła Podstawowa z Modlniczki, gm. Wielka Wieś, pow. krakowski
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelisku, gm. Kościelisko, pow. tatrzański
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, gm. Szczurowa, pow. brzeski
  • Szkoła Podstawowa w Sławkowicach, gm. Biskupice, pow. wielicki
  • Szkoła Podstawowa w Zielonkach, gm. Zielonki, pow. krakowski
  • Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, gm. Bochnia, pow. bocheński
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Krakowie, gm. Kraków, pow. Kraków