Sosnowiec – w przygotowaniu

Auto-Form
Wystawa w Sosnowcu:

ul. Inwestycyjna 5, 41-208 Sosnowiec

Wystawa w „fabryce karetek” to wyniki wielu lat kontaktów zarówno z pierwszym prezesem i pomysłodawcą adaptacji Poloneza na ambulans – Jerzym Kucem, jak również jego rodziną i pracownikami. Firma ta jest przykładem wielkiego sukcesu w branży produkcji ambulansów nie tylko w Polsce, ale i Europie – od małego garażu po wielki obiekt 9000 m2 i kilka linii produkcji ambulansów na cały świat.
Powstaje tam ekspozycja historyczna o karetkach pogotowia używanych w Polsce od końca XIX wieku, po czasy współczesne i rozwój firmy Auto-Form najpierw w Mysłowicach, a teraz już w Sosnowcu. Została zgromadzona tam duża część naszych muzealnych karetek, w tym pierwszy produkowany Polonez, odrestaurowany i podarowany przez Auto-Form.

WYSTAWA JEST W ORGANIZACJI. W TYM MIEJSCU AKTUALNIE NIE MA MOŻLIWOŚCI ZWIEDZANIA.

Rejonowe Pogotowie Ratunkowego w Sosnowcu
Wystawa w Sosnowcu:

ul. Kombajnistów 76, 41-200 Sosnowiec

Wystawa pojazdów ratowniczych powstaje na mocy umowy współpracy zawartej przez nasze muzeum z Rejonowym Pogotowiem Ratunkowym w Sosnowcu. Na ekspozycji znajdą się m.in. zabytkowe karetki pogotowia ratunkowego polskiej produkcji.