Aktualności 2020

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy w Tomaszowicach

W Tomaszowicach podpisaliśmy list intencyjny dotyczący współpracy Muzeum Ratownictwa w Krakowie z Dworem w Tomaszowicach, Gminą Wielka Wieś i Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi GOKIS.

Wśród realizowanych przez siebie zadań w zakresie upowszechniania i promocji kultury, tradycji, historii oraz edukacji dostrzegamy wspólne cele, w osiągnięciu których może nam pomóc nawiązanie bezpośredniej współpracy i wymiana doświadczeń.

Dziękujemy również za przybycie Sołtysa Tomaszowic i Prezesa OSP Tomaszowice.

Toyota Hiace w muzeum

Terenowy pojazd pożarniczy przekazała do naszego muzeum OSP Przewóz.

Egzemplarz ma ciekawą historię służby, wyprodukowany w 1987 roku dla straży pożarnej w austriackim Innsbrucku. W 2004 roku został podarowany krakowskiej straży i rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie jako lekki pojazd ratownictwa wodnego.

W latach 2016-20 na wyposażeniu OSP Przewóz, gdzie zastąpił go nowy Mercedes Sprinter.