30 rocznica katastrofy śmigłowca „Sokół” w Dolinie Olczyskiej

Symboliczne otwarcie wystawy w 30. rocznicę katastrofy

11 sierpnia w Tomaszowicach k. Krakowa otworzyliśmy symbolicznie rocznicową wystawę. Obecny był m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Ryszard Pagacz, rodziny pilotów – Anna Rybicka wraz z synem Zbigniewem oraz kapitan Józef Wójtowicz – wujek Bogusława Arendarczyka, przedstawiciele dawnego Zespołu Lotnictwa Sanitarnego w Krakowie, lotnictwa Policji, ratownicy górscy i zaproszeni goście.

Zaprezentowaliśmy zebrane archiwalne fotografie, elementy rozbitej w Tatrach maszyny oraz śmigłowiec ratowniczy „Sokół” – jedyny w zbiorach polskich muzeów.

Renowację śmigłowca przeprowadziła firma Krygol z Płocka, natomiast plansze wydrukowała firma Light Kraków z Wielkiej Wsi, za co serdecznie dziękujemy.

Fot. UMWM.